Sizden Gelenler

Nihat Aydın hakkındaki düşüncelerinizin yayınlanması için sayfanın alt kısımda bulunan formu kullanabilirsiniz.

 1. Merhum Demir adam Nihat AYDIN..!!
  ilişkilerinde ince ve görgülü, sportmen insanlara ve hayvanlara olan sevgisini en üst düzeyde tutan, yardım sever öncüsü olduğu sayısız faaliyetlerle Milliyetçilik ruhunun her daim menfaatlerin üzerinde olduğunu icraatlarıyla defaten vurgulayan her neslin çok uzaklara gitmeden örnek alması gereken nadide bir insanın var olduğunu ne yazık ki vefatının üzerinden uzun bir zaman geçtikten sonra öğrenmiş bulunmaktayım.. Edindiğim bilgiler doğrultusunda kumral, atletik yapılı, insan ve doğa sever ,, kocaman bir yüreği olan merhum Nihat AYDIN’ı hayattayken tanımayı ve eş, dost, arkadaşları arasında olmayı tabi ki de çok isterdim ,bunun yanında kendimi şanslı olarak addedebileceğim bir husus var ki merhum Nihat AYDIN’ın tabiri caizse bir parçası olan Evren AYDIN ile tanışmış olmamdır ,,selam ve saygılarımla A Göçbeyli ,,Niğde
  Allah ‘ım merhum abimiz Nihat AYDIN!a merhametinle muamele eyle, onu cehennem ateşi ve kabir azabından koru, günahlarını affet şüphesiz ki sen affedicisin affetmeyi de seversin…

 2. Nihat Aydın ile (ağabeyim) 30 yıllık belki de
  daha fazla bir ağabey-kardeş dostluğumuz
  vardı. Kendisi örnek aldığım insanlardan bir
  kaçı arasında idi. Nihat abi benim en iyi
  dostum, derttaşım dı. Aynı zamanda
  meslektaşım idi. Rol modelim dersem abartmamış
  olurum. Bilerek yerdeki bir karıncayı bile
  ezmemek için hassasiyet gösterirdi. Öyle hassas
  bir insandı. Herkesle barışıktı.
  Nihat ağabeyimin bendeki sevgisi başka idi. Ne
  zaman dükkanın önünden geçsem orada ise
  mutlaka uğrar bir maden suyunu içerdim.
  Mağazanın önünden geçerken hala içeriye
  bakarım. Kendisi de bana kardeşim gibi seni
  severim derdi. Kendisiyle bir büyüğüm olarak
  hep gurur duydum. Ne mutlu sizlere böylesine adam
  gibi adam bir babanız olduğu için.Allah tekrar
  rahmet eylesin. Toprağı bol olsun.

 3. Sevgili Nihat Aydın’ı iki binli yılların başında tanıdım. Taşbaşı’ndaki giyim mağazasına rastlantısal bir şekilde girmiştim. Kendime bir mont arıyordum. Daha ilk tanışmamızda gizemli bir elektriklenmeyle derin bir söyleşiye dalmıştık. Aşağı kattaki küçük müzemsi odasına davet etti beni. İnce, nükteli, içten, dost canlısı, zeki ve derin bakışları etkilemişti beni. Söyleşimiz daldan dala uzayarak bisiklete, bisiklet sevdasına dayandı. İşte o anda “Eski Bisiklet” romanımın konusu mayalanarak benliğimi sardı. Romanımın kurgusunu belleğime kazıyarak mağazadan ayrıldım. Almayı düşündüğüm montu unutarak.
  Sonra arkadaşlığımız aynı mekânda buluşmalarla sürdü. O zamanlar bir dağ köyünde yaşıyordum. Sevgili eşi Tomris Hanımla birlikte bana geldiklerinde roman dosyamı onlara okudum. Romanın içinde bir kahraman olarak kendisinin de geçtiğini duyunca şaşırmış ve duygulanmıştı.
  Sevgili Nihat Aydın’la tanışmasaydım “Eski Bisiklet” romanım olmazdı.
  İşte “Eski Bisiklet” romanımda sevgili Nihat Aydın’ı betimleyen bölüm:
  “Tam o sırada, atletik yapılı, kumral, ince yüzlü, bir adam geldi yanlarına. Sağlık görevlileriyle bir iki konuştuktan sonra, ‘Geçmiş olsun delikanlı!’ dedi Can’ın yanağını sıvazlayıp. ‘Sürüşünü çok beğendim. Böyle bir bisikletle böyle bir yarış çıkarmak büyük başarıdır. Ben Bisiklet Federasyonu il temsilcisiyim. Gel seni bizim yıldızlar takımına alalım. Yarış bisikletin de olur ne dersin?”
  Evet aynen öyleydi sevgili Nihat Aydın; atletik yapılı, kumral, ince yüzlü, iyi yürekli, insansever, doğasever, sporsever, dost canlısı bir devdi.

  Işıklar içinde uyu sevgili dostum. Seni çok özlüyorum.

  Erol Büyükmeriç

  19 Kasım 2014/ Eskişehir

Nihat Aydın hakkındaki düşüncelerinizi gönderin